Nahrávání

U Hromiho v Jindřichovým Hradci sme se prokousali prvním nahráváním. Studio Low Resolution je vlastně zkušebna Nod Nod a FSTL, ve který je mixák, mikrofony a dva monitory… gauče, plesnivá lednička, asi 150 aparátů, krabiček a jiných hovadin.
Prostředí je to inspirativní. Zkušebna je klasicky v opuštěný fabrice za městem, kde se vždycky všude srocujou různý deklasovaný entity – tady kapely a lidi, co dělaj něco s autama (nevim jak to vyjádřit). To ale není všechno. Hned “na dvoře” má ateliér sochař Josef Andrle… takže většinou šutry s pointou. Vrcholem všeho má bejt ale kovová pyramida uprostřed stromů, do který když si člověk sedne, začnou jím procházet siločáry vesmíru a má se mu rozsvítit dobíjecí kontrolka.

2013-11-24 10.07.42

Když už sem se pustil do babičkovskýho popisování prostředí (což sem vlastně původně vůbec nechtěl), nemůžu vykopnout ze zorníku okolní lesejky, říčky a rybníčky a hospodu na střelnici, která je od zkušebny asi 300 metrů směrem do lesa. Když pak dete v neděli na pivo, nebo do lesa, nebo obojí, vaší pochůzku doprovází výstřely a jen se ptáte, odkud a kam asi letí kulka. Zajímavý je, že když sme se první večer vydali do hospody na střelnici a usedli ke stolu (Hromi byl navíc zrovna pryč), přišla vrchní a řiká: “no dneska ste hoší přišli o něco dřív, to chválím… minule ste tada brali ještě pivo do pet flašek a tak dále, že… ” Došlo nám, že 1 + 1 = 2, minulej tejden tam byly Děti deště a ona si nás s nima spletla. To se dá pochopit.

Nebudu se dlouho vykecávat. Na střelnici sme vystříleli 10 růží z papíru. Vyjde to jako splitko s dalšíma sígrama v trojúhelníku Praha – Brno – Slezko, a to na kazetě.

Moc díky klukům z FSTL za skvělou společnost, kejvání hlavou a hlavně za pučení cajků.

Dokumenty:

http://hluch.rajce.idnes.cz/Nahravani_Vlnena_22._-_24._11./

http://www.youtube.com/watch?v=NaLKLlHTwkM

Advertisements
Video | This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s